colica biliara

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de maimascu1983 cu 10 ani in urma.

am o colica biliara urata. am luat si un tratament cu redigest si bilichol. si nu cedeaza. mentionez ca are si mal. ce sfaturi imi puteti da.

Raspunsuri (2)

emilia

acum 10 ani

ai incercat tratamentul cu zeolit lichid sau cu tinctura de nuca neagra?

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand un remediu natural care poate fi de ajutor in colicile biliare si in prevenirea lor.Solutia Farebil, 3-5 picaturi pe o bucatica de paine sau intr-o lingurita de miere, de 4-5 ori pe zi intre mese sau la nevoie.Poate fi administrat in cure de 3-4 saptamani.Dupa o pauza de 2 saptamani, cura se poate relua.Se poate asocia ceaiul Vezica biliara cu efecte hepatoprotectoare, antispastice si coleretic-colagoge.