Ce sa fie oare?

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de membru213414 cu 12 ani in urma.

Fetita mea are aproape 4 anisori.Anul acesta a facut tratament pentru viermisorii de 2 ori,iar de ceva vreme se tot vaita ca o mananca nasucul si in fundulet.Azi i-am repetat analiza scaunului si a iesit negativ,deci nu are viermisori.Ma intreb ce sa fie oare?De macat mananca bine ce-i drept si dulce dar nu in cantitate mare asa o bucatica de ciocolata sau bomboane pe zi.Sunt zile cand nici nu se atinge de dulce.As dori un raspuns va rog frumos..Multumesc

Raspunsuri (3)

victoras

acum 12 ani

Faptul ca ati repetat analiza de scaun nu inseamna neaparat ca nu mai are asa ceva(viermisori).repatati analiza cam de 3 ori(intrebati medicul de laborator sau pe cel de familie).Dati-i sa manince,daca se poate,mult usturoi,acesta fiind recunoscut ca un bun ''''''''''''''''medicament'''''''''''''''' pt. asa ceva.Sanatate !!!

lili

acum 11 ani

si noi am fost la medic, la Medsana, pentru aceleasi simptome; ar trebui repetata analiza; din cate am inteles insa faptul ca o mananca nasucul nu are legatura cu viermisorii. sanatate multa!

stan mihaela

acum 8 ani

are sigur vieisori ..
k asa am patit si eu si fata mea

nu m se uita ei la coprocultura..k eu am fost cu viermisorul in borcanel si cand a venit rezultatul mi sa spus k nu e nimic.
.deci?! trageti concluzia