analize scaun bebelus 3,5 luni

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de loredana102140097 cu 9 ani in urma.

Buna seara. am un baietel de 3,5 luni si imi face de ceva timp scaun cu sange rosu. De ieri s-a transformat in maroniu. Copilul primeste atat lapte de la san, cat si formula Aptamil. la recomandarea medicului am facut niste analize de scaun si au iesit urmatoarele rezultate:HEMORAGII OCULTE IN FECALE: prezente, Fibre musculare digerate: absent, Amidon = Absent -
Celuloza digerabila = Absent . Puteti sa imi psuneti dace este grav?Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dana

acum 8 ani

Aptamil se da de la 6 luni. Ar trebui sa-i fi dat Milumil.