urgent

Colesterol

Postata de alancap cu 12 ani in urma.

am colesterolul 385 si trigliceridele 1575 pot avea din aceasta cauza stare de lesin si oboseala?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Stările de leşin şi oboseală nu sunt determinate de creşterea valorilor colesterolului şi trigliceridelor (cu mult peste valorile normale), dar pot fi cauzate de eventualele complicaţii dezvoltate precum: hipertensiunea arterială, cardiopatia ischemică sau tulburărilor de circulaţie cerebrală

marius

acum 12 ani

eu ced ca ai cv la cap