trigliceride.

Colesterol

Postata de TODORAN57617 cu 13 ani in urma.

ce pot minca pt. a-mi scadea trigliceridele?

Raspunsuri (5)

Victor Richard

acum 13 ani

Vrei sa stii ce sa faci sa-ti scada valoarea colesterolului. Pai... evita grasimile, mai ales cele animale. Evita prajelile, mezelurile pe cat posibil. Si daca este cazul solicita medicului de familie si un tratament medicamentos pentru scaderea colesterolului.

xxl

acum 13 ani

intreba de trigliceride.

Gabriela

acum 13 ani

Pentru a scadea trigliceridele se tine regim ,carne de pui(fara piele),peste,produse lactate dietetice,branza dietetica,carne de vita,fara frisca,1-2 cani de ceai de galbenele/zi,omega 3 foarte indicat(1 pastila pe ziintre mese.Acest regim l-am tinut si eu si mi-a scazut trigliceridele.
Va doresc multa sanatate

clio

acum 13 ani

de preferat cand ai trigliceridele si colesterolul mari ar fi sa....mergi la pascut si cam atat. la mine a dat rezultate. dupa ce am mancat numai verdeturi si iar verdeturi, am luat si lipanthyl si de foame am baut multa apa. acum sunt in limite normale

george - constanta

acum 11 ani

si eu am trigliceridele mari ( 453 ). iau Lipantil nano 145 si Omega 3.