trigliceride si colesterol marit

Colesterol

Postata de maryo cu 14 ani in urma.

Buna ziua numele meu este maryo si acum o luna am fst la doctor si am facut un set de analize si au iesit asa glucose ox 88 mg,urea 35 mg,creatine 0.78mg,ast/got l 24 u/l,alt/gpt l 76 u/l amylase 82mg cholesterol 262mg ,trygliceride 1360mg.ua-dry 6.94....miau dat tratament poli omega 3 2/zi liphantil 1/zi 30 de zile si acum iau sortis 20 mg.1/zi si iau pt ficat esentiale si tin un regim strict numai mananc grasimi.. Am 190cm si aveam 111 kg am slabit deja 7 kg in 35 de zile de regim au spus ca am si steatoza adica grasime pe ficat? Va rog sa imi spuneti cat e de grav am varsta de 37 ani va multumesc din suflet!!!

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Daca scazi colesterolul si trigliceridele, scazi in greutate si tii un regim dietetic fara alcool,grasimi,prajeli si eventual fara tutun,totul va fi ok. Multa sanatate !

maryo

acum 14 ani

mersi mult dar ma distrus regimul o sa tin asat e mersi mult

Raluca Onet

acum 8 ani

Este si un supliment alimentar care e recomandat cu dieta pentru colesterol si trigliceride, cate o capsula inainte de micul dejun. Contine doua enzime si se numeste Natto Serra Max, e facut de Doctor Bio si se gaseste in Plafar si Farmacie.