trigliceride mari

Colesterol

Postata de Vasile Sls cu 9 ani in urma.

Buna ziua !
Am 56 de ani sunt barbat si am primit rezultatul analizelor , care are urmatoarele valori :trigliceridele - 628 ; colesterol - 224 ; TGP - 65 ; TGO - 40 .
Ce imi recomandati pentru scaderea lor la valorile normale ?
Si daca se poate cu tratament naturist ?
Nu fumez , nu beau , nu mananc gras , nu sunt obez , dar in schimb sunt agitat si nervos. Pot fi aceste valori crescute din aceasta cauza ?

Raspunsuri (3)

luminita270

acum 9 ani

Numai medicul curant iti poate prescrie un tratament,este periculos sa plecam urechea la cele recomandate de cititori.In baza anamnezei si a stilului de viata pe care-l aveti(poate sa fie si alimentatie bogata in carbihidrati,zaharuri s.a.m.d) vi se prescrie un regim proportional cu acestea,tratament medicamentos si...mai putin stress.

Adrienne

acum 9 ani

Citeste despre uleiul de seminte de in.

Bogdan

acum 9 ani

Buna,
Daca va ganditi ca ati vrea sa incercati produse naturiste, sau sa consultati un specialist care sa va spuna mai multe, va rog sa lasati un mesaj.