trigliceride f mari

Colesterol

Postata de Lumi311 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Sotul meu are 43 de ani si are probleme cu trigliceridele de peste 15 ani in sensul ca fara tratament ajunge la valori de 1600(sa stiti ca am scris corect),colesterol 400,lipide2100.daca tine regim si ia tratament colesterolul mai scade dar trigliceridele raman tot mari 230.probleme e ca si baiatul meu are aceeasi problema.la 14 ani are colesterol 162 si trigliceride 221.Este o problema de genetica sau totusi se pot corecta valorile si altfel?.Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Mia Marza

acum 9 ani

Buna ziua,
Am medicamentul QUESTRAN 4g indicat pentru exces de colesterol in sange. Este valabil pana in sept 2014, sunt 40 plicuri.
IL DONEZ unei persoane care are nevoie.
ma puteti suna pe mobil 0744 999 327

Elena

acum 10 luni

O lingură de pudră de orz verde intr-o cană cu apă,de doua ori pe zi. De la 850 au scăzut la 137 in două săptămâni