Trigleceride 775 colesterol 205

Colesterol Trigliceride

Postata de MembruMobileApp150330210428229 cu 6 ani in urma.

Bună ziua! Sunt bărbat de 41 de ani cu înălțimea de 185 si greutatea 105 kg si in urma analizelor de sânge mi-au iesit valori ridicate la colesterol si trigleceride! Dar fiind ca am facut analizele cu o zi înainte să plec din tara nu am mai avut cum să merg la doctor! Ce ar trebui să fac? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Anisia Vorinca, nutritionist-dietetician

acum 6 ani

Buna ziua,

Este foarte important sa mergeti cu rezultatul la un medic, cand va intoarceti. La fel de important este sa mergeti si la un nutritionist-dietetician care sa va conceapa o dieta personalizata pentru scaderea trigliceridelor, a colesterolului si a greutatii. Alimentatia sanatoasa, bogata in legume, fructe, leguminoase, nuci, carne sp***a etc., este de prima importanta in cazul dumneavoastra.