titlu intrebare

Colesterol

Postata de Rlucaioana.Oprea cu 13 ani in urma.

Sotului meu i-a aparut o "crescatura" de marimea unui bob de mazare in zona capului, sub piele, tare si nedureroasa. Aceasta s-a intamplat in urma cu aprox. doi ani, nu s-a modificat de atunci, dar totusi suntem ingrijorati de provenienta acesteia, de urmarile sau evolutia ce ar putea-o avea. Poate fi eliminat cumva?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

O radiografie craniană, eventual şi un CT, vă pot oferi informaţii asupra acestei proeminenţe cefalice. De abia apoi, se poate decide (în funcţie de provenienţa sa) dacă poate fi îndepărtată.