TGP MARIT

Colesterol

Postata de cosmin moise cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Am facut un set de analize si am si eu catva nelamuriri:
TGP -64.40-marit
TGO-29.90-normal
Colesterol total-201.60-normal

Ce ar putea insemna valoarea TGP marita????

Raspunsuri (2)

Filipa

acum 13 ani

TGP marit inseamna probleme cu ficatul, nu neaparat foarte grave. Mie mi-a iesit TGP_ 68 acum 2 ani si dr m-a trimis sa-mi fac analizele pt hepatite B si C. Nu am hepatita si mi-a dat ca tratament hepatoprotectoare. De atunci nu mi-am repetat analizele, m-am programat peste 2 saptamani. Sanatate.

robert

acum 10 ani

si eu am facut analizele a doua oara in anu asta si am tgp 61 iar tgo 35, la inceputul anului tgo 41 si tgp 54, hepatita nu am.