referitor la colesterol seric total

Colesterol

Postata de georgeta37119536 cu 11 ani in urma.

am 43 de ani sunt de meserie navigator. am colesterolul 302. ce tratament sa urmez in conditiile in care am redus grasimi,oua si am luat timp de 3 luni omega 6 pastile. a scazut de la 330 la 302. trebuie recoltate analize in vreun anume fel ....un regim..sau nu conteaza? multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa tineti un regim de scadere a colesterolului mai drastic si sa urmati tratament hipocolesterolemiant in continuare. Scaderea nivelului de colesterol poate fi mai lenta, nu va asteptati la rezultate extraordinare numai dupa 3 luni!

vasile

acum 10 ani

Luati cu jumatate de ora inainte de masa o lingurita de boabe de mustar si le inghititi cu f putina apa(de trei ori pe zi. Timp de trei saptamani) va constipa putin