LILIANA SIMONA

Colesterol

Postata de LILIANA SIMONA cu 13 ani in urma.

AM CLESTEROLUL 309 ,AM VARSTA DE 32 ANI , AM RETETA DE LA MEDICUL DE FAMILIE PENTRU O LUNA CU CRESTOR DE 20 MG, IAR ANALIZELE LE VOI REPETA PESTE 3 LUNI, NU TREBUIA SA IMI DEA SI UN REGIM?
LA VARSTA MEA NU E PREA DEVREME SA IAU PASTILE PENTRU COLESTEROL?
MENTIONEZ CA AM 1.65INALTIME SI 62KG, DECI NU SUNT GRASA

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

În primul rând nu se poate preciza o vârstă la care se poate prescrie medicaţia pentru colesterol crescut (se prescrie şi la copii). În al doilea rând medicaţia prescrisă (Crestor) ,ar trebui însoţită de un regim fără grăsimi.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

ai nevoie de un nutritionist urgent daca vrei contacteaza=ma si iti recomand unul (in caz ca esti in Bucuresti)

GuestUser

acum 8 ani

Ia tratamentul prescris de doctor urmat de un regim alimentar mai sărac plus exerciti fizice si vei avea un rezultat foarte bun