Hipercolesterolemia - valoarea colesterolului crescuta

Colesterol

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

# Sunt din Craiova si am o verisoara de 9 ani , care are un glaucom congenital tardiv si as vrea sa va cer sfatul in legatura cu aceasta boala . Mentionez ca urmeaza un tratament cu un anumit medicament - de o saptamana - ( TRAVATAN ).

# Ne puteti spune sansele cu ajutorul tratamentului ? Sau o eventuala operatie ...

# Multimesc anticipat !

Raspunsuri (3)

LILIANA113107881

acum 15 ani

depinde si de ce tensiune are..si sincer au fost cazuri can d a mers si fara operatie tratamentul si cazuri cand a necesitat operatie.baietelul meu are glaucom congenital, si a avut 4 operatii, si am avut si tratament cu travatan, acum avem altul, si tot are tensiunea peste normal. singurul lucru ce va pot spune e controlul regulat altfel nu stiti daca e ok sau nu..pt orice intrebari sunt aici. te rog sa mi spui cum au descoperit k are glaucom si cum d congenital...si daca e afectata vederea pana acum, astept vesti.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cati bani trebuie pt operati de strabism?

Georgiana151130460

acum 15 ani

nu prea sunt sanse de a salva vederea se mentine cu tratament.