Este ingrijorator TGP 54 in cazul unui bolnav de hepatita B?

Colesterol Hipercolesterolemie familiala heterozigota Hipercolesterolemie familiala homozigota Hiperlipoproteinemia Hipertrigliceridemie Niacina Sitosterolemie
+4
Vezi toate grupurile

Postata de membru310083 cu 6 ani in urma.

Buna ziua!

Am efectuat in urma cu 2 ani mai multe analize care imi indicau ca sunt purtator de hepatita B, insa TGP si TGO nu erau modificate. Acum TGP a iesit 54, iar maxima era 45.Mentionez ca nu s-a modificat greutatea corporala fata de acum 2 ani.
PDW a iesit iarasi mare 16,7, fata de 9.99 maxima.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce se intampla.
Este posibil ca virusul sa fi evoluat?
Va multumesc1

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.