este bine?

Colesterol

Postata de clau32 cu 11 ani in urma.

Buna
Am 32 ani si am problemele cu trigliceridele,cu o valoare de 833,dar cu colesterol normal,medicul mi-a prescris simvastatina de 20 si lipantil nano 145.Dupa 3 luni de tratament mi-au scazut la 687 iar intre timp un apicultor mi-a zis sa iau dimineata pe stomacul gol 20 picaturi de propolis facut cu alcool.Imi afecteaza cu ceva aceasta combinatie( simvastatina dimineta lipantil seara si propolisul ),trebuie intrerupt tratamentul si mers doar pe propolis?continui tratamentul si adaug propolisul sau nu incep propolis deloc?Astept o intrebare la aceasta dilema a mea.
MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa respectati indicatiile medicului curant; la acest tratament, puteti asocia si metode alternative ( propolis) si sa repetati analizele dupa 3 luni pentru evaluare.

mialte

acum 10 ani

Nici din greseala sa nu intrerupi tratamentul prescris de medic este foarte bun dar trebuie sa tii si regim, sotil meu a avut trigiceridele asa mari si au scazut la 160 dupa doi ani de tratament si regim. Nu sever dar mai mult la gratar fara grasimi asa multe si o sa vezi ca o sa scada.

clau32

acum 10 ani

iti multumesc pentru sfat mialte

brenda0045

acum 10 ani

Greeting from Brenda
How are you today?
i hope you are fine
my name is Miss Brenda
i saw your lovely profile today
and i really love it
that is why i am writing this message to you.
please can you kindly write
and tell me more about yourself,
here is my email ID
([email protected])
as soon as i receive from you
i will be happy to reply back
with my picture,please do not
write back to me on this site
here is my email Address
([email protected])

Приветствие от Бренды
Как вы сегодня?
Я надеюсь, у тебя все хорошо
меня зовут мисс Бренда
я видел ваш профиль сегодня прекрасный
и я очень люблю его
именно поэтому я пишу это сообщение для вас.
пожалуйста, вы можете написать любезно
и скажите мне больше о себе,
Вот мой электронный идентификатор
(brenda.bosco4love@ yahoo.in)
как только я получу от вас
Я буду рад ответить обратно
с моим изображением, пожалуйста, не
написать ко мне на этом сайте
вот мой адрес электронной почты
(brenda.bosco4love@ yahoo.in)