DIETA PENTRU>>>

Colesterol

Postata de kitty72 cu 14 ani in urma.

trebuie sa tin o dieta sau sa fac un tratament in cazul unui colesterol total cu valoarea 220?

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 14 ani

Aceasta valoare, la unele laboratoare este considerata normala. Nu este nevoie de tratament medicamentos numaidecat, mai recomandat ar fi o dieta saraca in grasimi, de orice fel, afumaturi, tocaturi, un ou sau doua pe saptamana ,fierte tari ,etc. Ar fi bine sa iei macar 3 luni, Omega 3. Baza sa fie legumele si fructele..........

kitty72

acum 14 ani

am aceasta valoare de cativa ani la rand,si daca tin dieta si daca nu...

MARIA

acum 14 ani

am colesterolul 325 LDL 205 HDL 108.AM INCEPUT UN REGIM ZIC EU STRICT .CEDETI CA SE POATE SI FARA TRATAMENT MEDICAMENTOS/ IAU ZILNIC 2 PASTILE DROJDIE DE BERE.MULTUMESC

doina

acum 14 ani

am valoare trigliceride 409, ce regim trebuie sa urmez?

marian iacob

acum 14 ani

am 30 ani 85kg si un colesterol de 450 fumator max un pachet/zi glicemia in regula .il mai pot da inapoi ?posibil sa fie ereditar