Colesterol si trigliceride mari.

Colesterol

Postata de MiticaMoisa cu 10 ani in urma.

In urma rezultatului de analiza am primit urmatoarele rezultate:
-Glicemie 67,70
-colesterol 305,8
-Trigliceride 956,40

VSH la 1 ora : 6mm
2 ore : 14mm

Ce imi recomandati?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa tineti un regim sarac in grasimi la care sa asociati un tratament medicamentos pentru a normaliza valorile de colesterol si trigliceride. Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evalaure si tratament.

Doctorulstietot

acum 10 ani

Valorile sunt ingrijoratoare . Evita carnea de porc , vita , oaie, mezelurile dar si dulciurile si chiar si fructele in cantitati mari . Totul este bun in cantitati moderate. Tratmentul este de lunga durata si ar fi bine sa-l faceti cu extracte naturale din plante.Va recomand extract pt inceput estract de Frasin si extracr de Vitis vinifera ( Plantextract).

Stefan

acum 9 ani

Ia cu incredere timp de o luna produsul naturist CHOLESTEREM . Eficienta 100 %.