colesterol mare

Colesterol

Postata de pachy31 cu 10 ani in urma.

Am colesterolul 345 si trigliceridele 1200 ce pot face imi este frica sa incep un tratament pentru toata viata.am doar 30 de ani si poate stie cineva un remediu in care pot sa scap fara tratament.

Raspunsuri (3)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Valorile sunt mari, este posibil sa fie vorba de o dislipidemie familiala, cu caracter genetic. In primul rand trebuie sa urmati o dieta adecvata, fara grasimi. Nu va sugerez sa nu luati tratamentul medicamentos pentru ca pe langa riscul cardio vascular, la valori mari ale trigliceridelor apare riscul de pancreatita acuta, o afectiune destul de grava. V ati facut si glicemia? Nu aveti cumva si un diabet?

Stefan

acum 9 ani

Ia cu incredere timp de o luna produsul naturist CHOLESTEREM . Eficienta 100 %.

Gianina Horvat

acum 8 ani

Timp de vre-o 3 ani am luat diferite tratamente prescrise de medic pentru curatarea vaselor de sange, a ficatului si normalizarea formulei sangvine dar rezultatele au fost foarte slabe. Intr-un final am apelat la tratament si alimentatie naturala iar rezultatele nu s-au lasat asteptate. Dupa 5 luni aveam si colesterolul si trigliceridele in limite normale. Trigliceridele si colesterolul se normalizeaza in 3-6 luni cu alimentatie cat mai bogata in cereale, seminte, legume si fructe. Carne doar de pasare si peste, fara prajeli si grasimi.
Un supliment alimentar foarte bun este Natto Serra Max, luat o data pe zi inainte de micul dejun. Este facut de Doctor Bio si se gaseste in farmacii si plafare.