colesterol mare

Colesterol

Postata de fecioara cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Anul tercut in urma analizelor mi-a iesit colesterolul 307 , medicul mi-a prescris crestor de 100 pe care il iau . Cred ca aceste valori mari de colesterol sunt asociate unei hipotiroidii- mixedem . Dupa 7 luni de tratament am colesterolul 130. Am niste nelamuriri : colesterolul depus odata in artere se mai dizolva (dispare) daca mentin valorile de colesterol in limite normale ? Daca valoarea colesterolului total este buna, dar valoarea colesterolului bun este prea mica ce se intampla ? Cum ma afecteaza acest lucru?

Raspunsuri (1)

Mia

acum 9 ani

Donez QUESTRAN 4g, pulbere la plicuri, pentru scaderea colesterolului.
Mia 0744999327