Ce ma sfatuiti sa fac?

Colesterol

Postata de darius286947 cu 13 ani in urma.

Cum pot sa/mi scad colesterolul , trigliceridele si greutatea? Mentionez ca am 40 ani, 1,65 m, 82 kg, colesterol- 320. trigliceride - 187. Am luat 3 luni Omega 3, dar....degeaba.

Raspunsuri (9)

mirela

acum 13 ani

La asemenea valori trebuie sa iei o perioada medicamente speciale(sub indrumarea medicului) pentru reducerea lor, dupa care trebuie tinute din scurt din alimentatie.

den96

acum 13 ani

Pentru informatii detaliate,ma puteti contacta la adresa [email protected] doresc multa sanatate!

pemihaela

acum 13 ani

Slabire. Da jos 20 de kg.

darius286947

acum 13 ani

Cum?

Dr. Alice Sirb

acum 13 ani

Va trebuie o dieta potrivita modului dvs de viata care tine cont si de valorile analizelor. Puteti incerca o cura de acupunctura- este foarte potrivita pentru cei care au dislipidemie. Daca doriti sa gasiti mai multe despre acest subiect puteti vizita site-ul clinicii www.clinicanaturista.ro.
In ceea ce priveste Omega 3 , depinde in ce doza este administrat si nu este de ajuns in terapie unica.

diana

acum 13 ani

mergeti la medic

pemihaela

acum 13 ani

O vad pe doctorita Monica Pop. Si spune mereu cum a slabit. Manca mult si acum mananca f. putin. Eu sunt uimita cat de mult pot manca unii oameni.

Iuli

acum 13 ani

Exact asta vroiam sa scriu si eu! Este un exemplu. MANCATI MAI PUTIN! Punct!

mariana

acum 13 ani

Incearca si Biotics pe langa regimul alimentar. Sunt produse pe baza de probiotice care contribuie la scaderea indicilor colesterolului.Numai bine!