analize

Colesterol

Postata de victoria38 cu 11 ani in urma.

In urma analizelor efectuate am descoperit ca am colesterolul seric tota = 247; trigliceridele serice = 170; acid uric seric = 7.32; magneziu 2.45; calciu total seric = 10.47; Am hipotiroidie, TSH = 4.07; atpo = 726 Tratament: Tyroxin = 50mg Sfatuiti-ma va rog, ce urmeaza sa fac. Va multumesc din suflet

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat fiti evaluat periodic de catre endocrinolog in vederea ajustarii schemei de tratament cu eutirox , sa incercati scaderea nivelului de colesterol prin regim hipocolesterolemiant si tratament adecvat.

victoria38

acum 11 ani

Va multumesc foarte mult.

Ionela Petre

acum 11 ani

Ai incercat tratamentul homeopatic? Nu are efecte adverse si e foarte eficient pe colesterol, mai ales daca sunt asociate si alte probleme. citeste articolul despre colesterol pe homeoconsult.ro
Numai bine.