ANALIZA SANGE

Colesterol

Postata de carmen carmen carmen cu 13 ani in urma.

BUNA ZIUA! ANALIZA COLESTEROLULUI ESTE HDL-105.TRANSAMINAZELE MI-AU IESIT IN LIMITE NORMALE.IMI PUTETI SPUNE CE REPREZINTA ACEASTA CRESTERE A HDL-ULUI.VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

HDL este colesterolul bun. Se afla in limitele normale[35-120], limite care variaza de la un laborator la altul. HDL crescut este un risc scazut de ateroscleroza.

Nutritionist Dr. A. Copcea

acum 13 ani

Intr-un ton si mai optimist: reprezinta o veste buna.