Ce Doamne sa fie ca nu mai trece?

Colecistita Colon iritabil

Postata de MembruMobileAppflorinbude cu 6 ani in urma.

Scurt istoric:-inainte cu o luna de bac mi-a aparut o pata la ceafa care inca o am + arsuri stomacale
-la 2 sapt dupa bac au inceput scaunele zilnice (2-3) alternanta diaree/constipatie ,senzatie ca a mai ramas ceva,senzatie ca scap pe mine,crampe, si dupa evacuare (care o simteam acida rau,ma ustura anusu[cateodata]),miros de fecale ingrozitor,la fel si la flatuenta+ nu mai puteam consuma lactate, de exemplu mancam budinca si in 10 minute iesea budinca
-analize spital: transaminazele crescute cu 30-40 fata de limita normala,diagnostice:H.Pylori,colecistita cronica,gastro-duodenita nespificata,degerescenta grasoasa a ficatului nespecificata
-dupa 2 saptamani de la internare simptomele s-au inrautati dupa tratamentul pt H.Pylori. Am facut 7-8 reactii adverse la ospamox
- am luat probiotice, si scaunele a devenit normale dar tot in fiecare dimineata
Nu am dus un stil de viata prea sanatos,mancam orice. Am 19 ani, 75 kg , 1,70 m si am fost foarte sedentat in perioada cu bacu. Mentionez ca la 2-3 zile dupa terminarea tratamentului cu probiotice au revenit scaunele alternante, de fapt combinate. Zilnic , cand ma trezesc,flatuez in exces si simt nevoia sa merg la toaleta. Scaunele sunt o tenta galben-verzui, tari,usor apoase,usor moi,si ies brusc. Initial credeam ca e de la psihic dar timp de o luna, am stat in casa,m-am plimbat, si tot nu inceteaza. Cu laptele acum nu mai am problema,dar e foarte deranjant scaunul de dimineata,mai ales ca acesta ma trezeste.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/afectiuni-ale-sistemului-digestiv_580

MembruMobileAppflorinbude

acum 6 ani

Multumesc de link. Si am fost la multe controale