Pulsatii de frunte în partea stanga, amețeală, greata/voma, nas înfundat, ureche înfundata, dureri abdominale?

Colecistita acuta Afectiuni ale urechii Ametelile si vertijul Durere de cap Greata varsaturi
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Neveu cu 5 ani in urma.

Varsta 19 ani.
Debutul acum 6 luni de zile.
Internat în spital pentru o colecistita acuta alitiazica.
De atunci am intampinat o mulțime de probleme.
Simptomele care au ramas:
1. Ameteala stand vertical si orizontal. Aceste ameteli sunt episodice si întâmplătoare.
2. Pulsatie in partea stanga a frunții. Se manifesta ca niste zvacniri care au o intensitate medie si trec repede. De regula apar imediat dimineata dupa ce ma trezesc si trec intr-o ora, dar alte ori se mențin toata ziua. Nu stiu daca este vorba despre o durere de cap normală sau de o migrenă.
2. Nas înfundat mereu. O nara este mereu înfundata. Nu contează pe ce parte stau sau dorm.
3. Urechea dreapta o simt înfundata si cu o presiune in ea.
4. Ma confrunt cu un fel de Sindromul intestinului gros cred. Se manifeste o dată la 2-3 saptamani. O durere deasupra buricului exact la o palmă înălțime in zona epigastrica.
5. Greață si ea apare pe neașteptate odata cu amețeală.

Mentionez ca am facut toate controalele posibile. Endoscopie, CT Cerebral, RMN Cranian-cervical cu secvența de angio. Analizele de sânge mereu au iesit bune.
Controale: Gastro-nimic (nici sa zică de o fire lenesa), Neurolog-prea tanar pentru medicamente nimic, ORL-nimic(in afara sa se uite cu luminița in ureche și in nas nimic) dezamăgit total, Cardiolog-nimic,

Endocrinolog - 2 noduli pe toridă ținuți sub control. - am fost si la bucuresti la prof.doc.Corin Badiu care a spus sa nu umblu acolo pentru ca totul este bine. A sustinut ca starile nu sunt de acolo.

As dori sa stiu ce as mai putea face?
Am ajuns si la psihiatru unde a fost mai rau in urma tratamentului. Ametelilor erau de nesuportat pana am pus capăt "drogurilor".

Stresul poate da asemenea simptome?
Astept raspunsul comunității. Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Nadejda

acum 2 ani

Încearcă să dai analiza sîngelui pentru borelioză! Multă sănătate!