Durere de cap, durere de ochi, urechi infundate si presiune?

Colecistita acuta Durere de cap Migrena

Postata de Neveu cu 6 ani in urma.

Salut. Recent am fost diagnosticat cu colecistita acuta alitiazica fara calcuci dar cu peretii ingrosati. Nimic grav pana acum pentru ca toti medicii spun ca nu este de operat. Am mai citit si eu ca se poate trata medicamentos de un medic gastrolog. Ultima criza de fiere s-a manifestat cu dureri puternice de cap (frunte si superior) cu stari de amorteala si voma. De atunci mai am unele dureri de cap cand pun barbia in piept. Simt o presiune in frunte, ulterior o durere cu urechi infundate etc... Am facut si Computer Tomograf la cap si nu a iesit nimic. Spuneam sa nu fie vreo sinuzita ceva, dar nu. Posibil aceste durere si presiune in zona fruntii sa vina de la medicamentul "metocopramid" (sau cum se scrie corect)? Sau sa fie tot din cauza fierii?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/colecistita_962