vreau sa stiu daca pot ramane insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de roxana-bc cu 11 ani in urma.

pot ramane insarcinata daca ultimul ciclu menstrual a fost pe 6 ianuarie 2013, a tinut 3 zile iar pe 15 ianuarie 2013 a fost ultima zi in care am facut sex cu sotul ac***a amandoi orgasm aproape in acelasi timp, iar pe 17 ianuarie 2013 mi-a fost diagnosticata o candida + vaginita si am facut tratament local prin spalaturi cu bicarbonat de sodiu 1 lingura + tantum rosa 1 plic la 500 ml apa si ovule de canesten, iar dupa aceasta perioada pana azi 29 ianuarie 2013 nu am facut sex. cum stiu daca am ramas insarcinata pe 15 ianuarie? ciclul menstrual ar trebui sa-mi vina pe 2 februarie 2013. ca sa ma sterilizez complet ar trebui sa iau pt 2 sapt 1 pastila pe sapt de fluconazol, dar scrie pe prospect ca daca intentionez sa raman insarcinata nu am voie s-o iau. ce sa fac? simptome de candida nu mai am si nici sotul, dar am ramas cu roseata vaginului si nu stiu ce crema sa folosesc pt usturime.

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Eu va recomand sa continuati tratamentul recomandat de medic asa cum l-a recomandat, mai ales ca spuneti ca ati ramas cu roseata si senzatie de usturime. Dupa terminarea tratamentului asa cum l-a recomandat medicul, reveniti la control pentru evaluare si atunci puteti discuta cu medicul despre planificarea unei sarcini.

Laura

acum 10 ani

As vrea si eu sa stiu daca imi fac un test de sarcina in timp ci folosesc canesten poti fi sigura de precizia lui?

Roxana

acum 10 ani

Ma dau pe mine de ex... Menstruatia mi a venit pe 1 a tinut 3 zile adica s a terminat pe 4 si am relatiile sexuale pe 14 si 15 si am ramas insarcinata atunci . Eram la ovulatie care din cate stiu este de la a 11 a zi dupa menstruatia pana/ si la a 14 zi. Repet detaliile pe care le stiu sunt putin eronate. Ar trebui sa te interesezi la un ginecolog si sa ti numeri zilele :)