VITAMINA K

Ciclul menstrual Vitamina K

Postata de woodnymph cu 13 ani in urma.

AM O PROBLEMA....PLEC IN CONCEDIU SI TOCMAI AT VOI AVEA CICLU...AM CITIT CA VITAMINA K AR AJUTA .....AR MAI INTARZIA PT O SCURTA PERIOADA SAU MACAR AR FI FOARTE PUTIN SI FARA DURERI.....SE IA O PASTILA PE ZI....CINE STIE CEVA CONCRET? SI CE SA CER LA FARMACIE?

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 13 ani

Din cate stiu clorocalcinul e bun dar are efect doar cantitativ. Cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul sau cel putin cu o farmacista.

woodnymph

acum 13 ani

mersi pr raspuns....medicul meu nu-mi recomanda nici un medicament...zice-lasa natura sa-si urmeze cursul....dar e oribil sa fii la mare cu ciclu!...ea mi-a zis ca nu ajuta vitamina k,dar eu am gasit pe net 3 medicamente care s-ar zice ca ar ajuta in astfel de situatii...oricum nu cred ca 4 pastile de vitamina k,mi-ar face rau

cristina

acum 13 ani

eu sunt sportiva si noi mai folosim pastile in caz ca trebuie sa avem ciclu menstrual exact in perioada competitiei, se poate folosi si vitamina k, si multe alte pastile cei de la farmacie stiu,depinde cat vrei sa itzi intarzie,mai mult de 5 zile nu ar fi bine pentru tine si inca ceva important nu folosi asa ceva daca nu ai ciclu regulat adica daca nu sti sigur in ce zi iti va veni ,de regula aceste pastile sunt pe baza de hormoni, o cantitate mai mare de hormoni in corpul tau poate sa iti faca rau ,daca iei aceste pastile o sa ai si anumite simptome anormale gen dureri de sani mai rau decat in mod normal,nu prea sunt bune medical vorbind estompezi un proces fiziologic,nu este normal,incearca sa folosesti alte metode pt a te simti ok ,foloseste tampoane interne sunt mai sigure,pt durerile de burta fai inainte cu cateva zile sa iti vina efort fizic si vei scapa de ele(1km de alergat) si cateva abdomene pana sa iti vina si te asigura ca nu vei maia vea dureri, sau ceaiul de codita soricelului este ff bun pt dureri,multa sanatate

denisa1999

acum 13 ani

sunt curioasa ce pastile va recomanda medicul sa intarziati ciclu din ziua competitiei cu 2 zile? inafara de conceptionale...care cred ca pt voi v-ar dauna...

gabriela

acum 13 ani

ceaiul concentrat de cretisoara(sau orice alta forma de comercializare a cretisoarei) diminueaza pana la disparitia completa ciclul menstrual intr-o singura zi .

corina

acum 13 ani

da e buna