va rog mult ajutati-ma cu un raspuns!

Ciclul menstrual

Postata de augusta19 cu 13 ani in urma.

Buna! iau anticonceptionale milligest de doua luni si de atunci ciclul menstrual e foarte putin ma tine doua zile si a treia putin de tot ...dar si in primele doua zile e foarte putin cum sa va explic as putea sa folosesc un singur absorbant o zi intreaga ... ceea ce inainte sa iau ac il schimbam la 3 ore ce sa fac e posibil de la ac sa imi vina asa putin? ..e normal ..? sa mai iau ac sau nu?

Raspunsuri (6)

mikmok

acum 13 ani

Anticonceptionalele pe care le iei ti-a micsorat fluxul menstrual si de aceea nu mai ai sangerari asa mari. Daca vrei sa te protejezi, ar fi indicat sa le iei in continuare.

augusta19

acum 13 ani

Mersi de raspuns! din cate am inteles milligestul diminueaza menstruatia....dar nu se poate intampla nimic daca nu elimini cat ar fi normal .. nu ma prea pricep cred ca mai incerc o luna cu ac si sa vedem poate va fi bine sincer nu as vrea sa renunt la ele pt ca ma simt mai sigura cu ele decat cu prezervativ... mai astept si alte pareri ...o zi buna!

Bacu Crina

acum 13 ani

Da, acesta este si scopul pilulelor contraceptive, sa iti regleze menstruatia. Inainte, nu era ok, acum este. Incearca sa te obisnuiesti cu binele...

augusta19

acum 13 ani

Buna! ce mai faceti.. mersi mult de sfaturi...asa m-am hotarat ca le iau in continuare maine trebuie sa incep a treia folie si o sa vedem ce se mai intampla..va pup si o zi deosebita!

Csara

acum 13 ani

Eu iti recomand sa nu uiti dupa 6 luni sa mergi la control ginecologic, chiar daca totul este ok, fara sa intrerupi pilulele contraceptive.

lory

acum 13 ani

Am si eu aceeasi pb...iau yasmin de trei ani...si am remarcat ca d vreo 2 luni cuge foarte putin pe tampon...mai mult la urinare.Ce sa fac?Sa le intrerup?