Va rog ajutati-ma!!

Ciclul menstrual

Postata de pazza cu 14 ani in urma.

Iau contraceptive Yasmine de un an de zile.Aveam ciclul regulat pana luna aceasta cand s-a intamplat ceva si nu pot sa imi dau seama ce.Luna trecuta iubitul meu a fost in tara, am facut dragoste dar ma protejam cu contraceptive si chiar cu prezervativ.Mentionez ca am facut dragoste si fara prezervativ.La o saptamana dupa ce a plecat el, am descoperit ca am o infectie urinara(urinam din 5 in 5 minute)......Am luat antibiotice Nolicin si am continuat si cu contraceptivele dar fara sa mai am nici un raport sexual apoi.Si cu toate acestea ciclul nu mi-a mai venit.Ce sa fac?Sunt disperata!! Va rog din suflet sa ma ajutati pentru ca nu mai rezist!! V a multumesc din suflet!!

Raspunsuri (6)

maria

acum 14 ani

Fata draga nu mai sta nici o clipa dute la un consult ginecologic.Dute miine.Succes.

pazza

acum 14 ani

Multumesc din suflet!!

pazza

acum 14 ani

Dar nu imi dau seama ce poate fii!!

vera

acum 14 ani

Poate este o fiinta micuta, numita copil. Se intampla cand ai relatii sexuale.

pazza

acum 14 ani

Draga mea ai citit bine articolul postat de mine?Daca nici macar contraceptivele si prezervativul nu-si mai fac efectul atunci tu cum te gandesti?Multumesc oricum pt raspuns.......dar nu prea mi-a fost de nici un folos......

marialeea

acum 14 ani

Acum depinde la cat timp ai luat Nolicinul dupa raportul sexual neprotejat de prezervativ. Si mai depinde si de protectia pe care o da acest Yasmine atunci cand iei antibiotice (banuiesc ca scrie pe prospect). Cele mai multe anticonceptionale orale nu-si mai fac efectul atunci cand iei antibiotic. Spermatozoizii pot ''supravietui'' chiar si 7-10 zile in organismul tau, timp in care, daca ai luat antibioticul si Yasmine-ul nu si-a mai facut efectul, pot sa patesti ''boroboata''.
MERGI URGENT LA MEDICUL GINECOLOG, probabil iti va da teste de sange si atunci vei sti extrem de sigur ce si cum.