urgent!!

Ciclul menstrual

Postata de mirunaaaaaa cu 10 ani in urma.

Buna ziua!am si eu o problema care ma ingrijoreaza din ce in ce mai tare, si anume faptul ca imi intarzaie ciclul menstrual.ultima data cand mi-a venit a fost pe13 mai cand m-a tinut 4 zile(s-a desfasurat in conditii normale).pana astazi 2 iulie nimic, insa intre timp la interval cam de 10 zile am avut de 3 ori scurgeri maronii care tineau 2 zile.acum observ ca de 3 zile am simptomele premenstruale: dureri usoare de burta, intarirea sanilor.mentionez ca am avut relatii sexuale insa protejate, nu iau anticonceptionale, ba chiar am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative.ce poate fi? Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este vorba de o tulburare hormonala. Cu toate acestea, este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

mirunaaaaaa

acum 10 ani

Sunt oarecum normale acele scurgeri maronii in cantitate mica?acum sincera sa fiu mici nu mai stiu cand trebuie sa am ciclu menstral.multumesc pt raspuns