URGENT!!!

Ciclul menstrual

Postata de Andreea12345 cu 10 ani in urma.

Buna, prietenei mele i-a venit ciclul menstrual pe 26 mai ..a facut sex protejat (adica nu si-a dat drumul in ea), acum suntem in 30 iunie si ei tot nu i-a venit, si-a facut si un test de sarcina si a iesit negativ. Ar putea fi insarcinata?

Raspunsuri (9)

PETRA

acum 10 ani

UN CICLU NORMAL ARE 28 DE ZILE

Andreea12345

acum 10 ani

Intre 28 si 30 de zile cam asa... e posibila sarcina oare? desi ea acum 3 zile si-a facut test de sarcina si era negativ...

Ela.Dumitrascu

acum 10 ani

Metoda p***atus interruptus nu este o metoda de protectie,sa se inteleaga,metodele contraceptive sunt anticonceptionalele,prezervativele,spermicidele,DIU,dar metode acestea rudimentare de-a dreptul le numiti voi sigure?Raportul sexual daca a fost intretinut in perioada fertila sunt sanse duble ca ea sa ramana insarcinata chiar si cu lichidul preejaculator.

Ela.Dumitrascu

acum 10 ani

Bag de seama ca ai 16 ani,iti imaginezi probabil la ce riscuri imense te expui,nu?cat despre responasbilitati,nu discutam pentru ca esti inca imatura.

Andreea12345

acum 10 ani

Nu e vorba despre mine...am fost destul de clara .

Ela.Dumitrascu

acum 10 ani

Draga mea,citind raspunsurile anterioare era evident ca este vorba de o duduie care cauta disperata un raspuns din parte unor necunoscuti si certitudini,confirmari peste confirmari ca ea nu este insarcinata,la momentul respectiv intelegeam ca ea este Andreea Popescu,acum tu esti Andreea Popescu,dar cu alta identitate,interesant.Sper ca ai observat raspunsul pentru ca el era esentialul,testul de sarcina trebuie repetat.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sarcina nu este exclusa. Poate repeta testul peste cateva zile sau poate determina din sange HCG care va creste in cazul unei sarcini.

Andreea12345

acum 10 ani

Multumesc frumos...o sa mai faca maine un alt test de sarcina...

Andreea12345

acum 10 ani

A facut doua teste si i-a iesit negativ...probabil o fi racita sau cn stie..