URGENT

Ciclul menstrual

Postata de maria-viorica cu 11 ani in urma.

Buna!DESORELLE...9 ani am luat in fiecare luna...cu maxim 5 intreruperi,deoarece nu ma mai faceam bolnava daca intrerupeam.Acum am facut o pauza de o luna si nu mi-a mai venit ciclu.Am inceput sa le i-au din nou.A doua zi am uitat sa i-au pastila si am luat-o ziua urmatoare.Am avut contact neprotejat.Pot ramine insarcinata?!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista risc de sarcina, fiind vorba de prima saptamana de administrare ( dupa cum se intelege) cand protectia nu este maxima.