urgent

Ciclul menstrual

Postata de danydany9292 cu 11 ani in urma.

acum aproape o luna jumatate am avut contact sexual anal si oral cu prietenul mau cel oral a fost cu finalizare iar la 4 zile dupa mia venit menstruatia...in acest moment nu am mai avut nici un contact de o luna e zile iar menstruatia mia intarziat deja o saptamana din ce cauza nu mia venit inca...specific ca am dureri in zona genitala la fel ca atunci cand imi vine menstruatia va rog ajutatima datimi un sfat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauzele posibile ale intarzierii menstruatiei se numara: sarcina ( in urma contactului sexual vaginal), stresul, tulburari hormonale, tulburari emotionale, endometrioza, boli inflamatorii pelvine, etc.
Va recomand sa consultati medicul ginecolog.

danydany9292

acum 11 ani

dar nu a avut loc nici un contact vaginal ci doar anal si oral

Andrei

acum 11 ani

Postul asta e o gluma cred..una p***a ce-i drept