un sfat

Ciclul menstrual

Postata de noname068 cu 12 ani in urma.

Sunt cu 8 zile inaintea ciclului menstrual si am niste dureri de sani ingrozitoare de o saptamana. Niciodata nu m-am confruntat cu asa ceva. Totodata, Libidoul meu este aproape inexistent. Va rog frumos sa-mi dati un sfat sau sa-mi spuneti ce este de facut!

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Luati anticonceptionale? Daca da, este de la ele. Am fost in aceeasi situatie, facusem un nodul si mi-au fost interzise. Daca nu, aveti o derreglare hormonala. Recomand un control ginecologic SI endocrinologc.

noname068

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns. Nu iau anticonceptionale. Cu siguranta voi face un control cand vin in tara. Doar ca ma gandeam ca se poate face ceva acum ca sa inceteze durerea. Multumesc inca o data. Sunteti o draguta!

Andrei

acum 12 ani

Folositi un unguent cu progesteron.

noname068

acum 12 ani

Multumesc frumos! O sa ma duc chiar acum sa cumpar.

O zi frumoasa in continuare!