un sfat va rog

Ciclul menstrual

Postata de gyoli cu 12 ani in urma.

buna ziua!va rog sa-mi dati o idee despre ce mi se intampla.am renuntat la anticonceptionale din luna ianuarie iar acum nu-mi mai vine menstruatia,ultima data mi-a venit pe 30 aprilie.am facut test de sarcina acum 2 saptamani ,a iesit negativ,acum am facut si un test la sange,la fel a iesit ca nu sunt insarcinata.sa fie probleme hormonale? am 28 ani si am nascut acum 5 ani,de atunci si pana in ianuarie am luat anticonceptionale.am luat si inainte de a ramane insarcinata vreo 3 ani,pentru a-mi regla menstruatia.ce mi se intampla oare?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Probabil o dereglare hormonala pentru care trebuie sa consultati un medic endocrinolog.

Oana

acum 12 ani

Citeste aici : //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096#