un sfat va rog

Ciclul menstrual

Postata de mikaela81 cu 13 ani in urma.

in luna dec am avut menstruatie si de atunci nu mia mai venit,am facut test de sarcina dar era negativ,apoi am mers la un ginecolog pt consult ,dansul mia prescris medroxipregesteron acetat timp de 5zile,apoi trebuia cam in 3-4zile sami apara menstruatia dar nimic,care ar fi problema?mai e cineva ca si mine?va multumesc

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu ce cauti la ginecolog. Tu trebuie sa mergi exclusiv la endocrinolog.

mikaela81

acum 13 ani

pai am sunat la dr endocrinolog si el ma trimis la ginecolog la un control si sami dea ceva medicament sau ceva pt ami reporni menstruatia.

Iuli

acum 13 ani

Atunci intoarce-te la ginecolog, e logic ca daca tratamentul nu a functionat te intorci sa ii spui...

DeeaD

acum 13 ani

Am patit si eu ceva asemanator. Prin august la sf am fost internata in spital si am facut antibiotic in vena .. dupa luna care a urmat .. nu mi-a mai venit. Am stat asa o luna, doua chiar 3 .. dupa care am fost la ginecolog . Insarcinata nu aveam cum sa fiu .. am facut ecograf si totul era ok . nimic rau:| . Insa doctorul mi-a spus ca lipsa menstruatiei este cauzata din cauza la prea mult antibiotic in corp...si la prea mult sters ( eu ac***a atunci concursul de miss , niste sedinte foto .. eram stresata,faceam caderi de calciu) Si mi-a dat sa iau anticonceptionale .. si a fost bine . mi s-a reglat la loc.

maria

acum 13 ani

in decembrie am nascut o fetita,ciclul mi-a venit in ianuarie si a curs cam mult ,am zis ca na e normal ca ma curat si acum sunt in martie deci sunt aproape 2 luni de cand nu mi-a venit,e posibil sa se deregleze si sa intarzie asa mult?

Iuli

acum 13 ani

Alaptezi? In timpul alaptarii de multe ori nu exista menstruatie. Pt siguranta, consulta medicul.

maria

acum 13 ani

da alaptez,poate sa ma ajute cineva?