UN SFAT URGENT VA ROG DIN SUFLET O POSIBILA SARCINA?

Ciclul menstrual Contraceptie Tulburari menstruale

Postata de Utilizator11578504213 cu 4 ani in urma.

Pe data de 4 pana pe 8 noiembrie am avut ciclu menstrual, iar pe data de 17 am avut contact sexual neprotejat si am luat Escapelle la maxim 20 de minute dupa, iar in data de 27 pana pe 30 noiembrie am avut din nou ciclu. De atunci, pana in data de astazi 9.01.2020 ciclul nu si a mai facut aparitia. Sa fie o posibila sarcina sau o dereglara datorita pastilei si a faptului ca ciclul mi a venit de 2 ori in acea luna? Va rog sa mi oferiti un raspuns sunt disperata!!!

Raspunsuri (2)

Utilizator11578504213

acum 4 ani

Mentionez ca am mai avut un singur contact neprotejat fara ejaculare in data de 15 decembrie

Utilizator11584436684

acum 4 ani

Sunt intr o situație asemănătoare... Am acut contact sexual neprotejat pe 1 febr, am luat escapelle, menstruația mi a venit mai devreme pe 12 febr, a ținut pana pe 16, s a oprit și mi a venit iar pe 22 febr pana pe 27. suntem pe 17 Martie și încă nu mi a venit.... Menționez ca am mai avut un singur contact sexual pe 4 Martie protejat.Am făcut 3 teste de sarcina toate negative.... sunt foarte îngrijorată, te rog spune mi cum a evoluat situația ta