Un sfat sau o idee?

Ciclul menstrual

Postata de membru241509 cu 11 ani in urma.

De 1 saptamana jumatate am niste dureri , de cele mai multe ori dimineata la ora 6-7 , in zona stomacului, in jurul buricului . Cel mai des se intampla dimineata dar sunt zile in care pornesc la orice ora. Am probleme cu fierea si accidental se intamplat ca in perioada asta sa mananc cateva p***a ( fast food ,cipsuri , etc) dar nu exagerat. Inainte cu 2 zile sa inceapa durerea am avut contact sexual, dar nu cva iesit din timparul normal .Nu stiu daca are vreo legatura. Durerile sunt ca niste ace, asemanate crampelor . Tin sa precizez ca este perioada dinaintea ciclului menstrual, de obicei acesta venind pe 16-17. Stiti de la ce ar fi sau care ar fi pblema?

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerile de la nivelul stomacului ( din capul pieptului) nu au legatura cu activitatea sexuala.
Foarte probabil este vorba d eun sindrom de tip ulceros pentru care este bine sa consultati un medic internist ( sau gastroenterolog) pentru evaluare si tratament specific.

membru241509

acum 11 ani

nu este chiar in capul pieptului (in jurul buricului ) si dat fiind faptul ca am avut contact sexual neprotejat inainte sa apara durerile, fiind prima oara cand le am , mam gandit ca ar putea fi vreo legatura , in rest niciun alt simtom, poate ca au fost si cateva dureri de cap si stari proaste in timpul durerilor d burta .

PARAZITII

acum 11 ani

Asemanator am patit si eu. Ai facut vreun examen coproparrazitologic? La mine simptomele erau provocate de parazitii din organism. Am si animale de companie si este posibil de la ei sa ma fi infectat. Acuma sunt bine, am urmat un pachet de deparazitare cu nuca neagra, pelin si cuisoare. Dupa 18 zile de tratament, m-am speriat ce am eliminat prin scaun....

membru241509

acum 11 ani

Nu nu am facut, si da am si eu o pisica... o sa ma interesez si o sa fac tot c e nevoie .. E posibil ca ciclul sa intarzie din cauza asta? sunt deja 3 zile.

Diana Colominschi

acum 11 ani

pt animalele de companie, fierbe o legatura de patrunjel si pune 10 picaturi in apa pe care o bea. Tot in cartea Vindecarea tuturor formelor de cancer scrie asta

Adina Slabutu

acum 11 ani

de unde pot lua acest pachet?

Diana Colominschi

acum 11 ani

***.ro