Tulburari ale ciclului menstrual

Ciclul menstrual Tulburari menstruale

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

despre ciclu ce sa va zic de cateva luni (3-4) i-mi vine regulat
am fost de curand la medic si mi-a descoperit un chist ovarian mic spun ei92 cm) .... ce este de facut...si ar mai fi ceva am contact sexula o data la 2 luni si ceva asta influienteaza starea generala p***a?

Raspunsuri (44)

mariana1190201

acum 16 ani

buna,sigur de 92 cm sau mm?nu te-a dat niciun tratament?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am 18 ani si nu mi-a venit ciclul niciodata pana acum. am consultat 2 doctori si unul m-a pus sa fac analize si a zis k nu au iesit bine si ma pus sa le repet iar altul mi-a zis k ma-m nascut fara uter. este posibil. va rog sa ma ajutati nu poate fi o greseala

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Mi-a venit cicluc duminica de Paste....si apoi mi-a mai venit pe data de 9.05.2008......adik mi-a venit ciclul de 2 ori ........ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

dak am facut sex in a 6 zi de mesntruatie....si sa rupt prezervativul......e posibil sa raman insarcinata?......

;.p[

acum 13 ani

nu

jeo

acum 9 ani

IOI TULAI DOAMNE!!!!!!!!!!! NORMAAAAL!!!!!!@

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 16 ani si un ciclu neregulat.am intretinut relatii sexuale neprotejate dar fara ejaculare.ciclul menstrual in ultimele doua luni a fost de 35-40 de zile.menstruatia este in cantitati normale.exista riscul de a fi ramas insarcinata?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Mie ar fi trebuit sa-mi vina ciclu pe 21 maisi nu a venit.Test de sarcina e negativ,are cineva vreo idee ce se intampla? sa mai confruntat cineva cu asa ceva? Si in Aprilie am renuntat la pastile.Luam Novinette

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Prima data cand mi-a intarzita, si anume , o luna a fost acum doi ani la banchetelu clasei a 12 cand am m-am bagat in apa marii care era rece...Acum este a doua oara, m-am dus la piscina la sf lunii Mai de 2 ori iar apa era iar rece.Menstruatia mi s-a reglat in jurul datei de 1 a lunii iar astazi este 11 iunie si nu mi-a venit.De sarcina nu se pune problema.Este vorba de o anexita puternica la nivelul ovarelor?Si ce pot face, sa astept o luna? e posibil sa intarzie atat iar dupa ce s-a reglat?:D

ROXANA48116945

acum 15 ani

depinde cit dureaza ciclul,daca a 6-a zi a fost ultima exista aceasta posibilitate insa nu e prea mare. Iar daca nu ai copii, probabilitatea de a ramine insarcinata e foarte mica. In general ejacuarile in timpul ciclului nu sunt o problema, deoarece acesti spermatozoizi ies o data cu singele... Insa totusi teas sfatui sa rabzi un pic pina se termina ciclu dupa care sati continui veata sexuala, deoarece aceasta poate duce la dereglarea ciclului menstrual... Succes!!!

ROXANA48116945

acum 15 ani

Numaidecit consulata medicul ginecolog! Poate fi o problema inca din copilarie de care nu stii tu.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 34 de ani nu iau nici un fel de medicamente pana acum am avut ciclu regulat dar luna asta nu mi-a venit am 10 zile intarziere testul de sarcina e negativ si nu stiu ce se intampla in schimb ma dor sanii .

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cand imi vine ciclul doua zile imi vine m
de o culoare maro inchis,iar apoi imi vinr normal si ma tine inca 7 zile.Oare ce sa fie?

adina155121939

acum 15 ani

nu cred ca are 92 cm ...poate mm ...eu am un chist de aproape 3 cm si mi-au dat tratament gentamicina cu ampicilina si algocalmin.incearca sa iei anticonceptionale.consulta medicul pt asta.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mereu imi intarzie ciclu cate 2 -3 luni..poate fi din cauza medicamentelor pe care le iau de durere?si de ce in ultimul an mereu intarzie cate 2 -3 luni

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna am31 ani am ciclu la2,3 luni am luat anticonceptionale ortociclen asi dori sa stiu ce se intimpla si cu pastile aveam foarte putin multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 16 ani si mi-a venit ciclu l 11 ani...dar niciodata nu mia venit normal...imi vine foarte putin si ma tine 3 4 zile...de ce nu imi vine si mie normal?????

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua.am o problema si sper sa ma puteti ajuta cu sfaturi.am 26 de ani si de 8 luni iau anticonceptionale logest.luna asta mai aveam 2 pastile de luat pana la cele 7 zile de pauza si a aparut o scurgere f usoara rosie,maronie.cu dureri usoare de ovare si de cap.sunt ingrijorata si nu stiu ce se intampla.multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salve. nu mi-a venit ciclu de 3 luni si am in permanenza o dereglare de ciclu. imi vine la 2-3 luni. ce sfaturi imi puteti da?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sunt f speriata nu mi-a venit ciclu de 2 luni si jum. Am facut mai multe teste de sarcina care au iesit negative. Ma tem sa nu fi intrat intr-o menopauza precoce... am gasit ceva pe net care m-a cam spriat ... in care se specifica faptul ca aceasta (menopauza) se poate instala mai devreme de 30 ani. Eu am 28... Da-ti-mi un sfat!!! CREDETI CA ACEST LUCRU CONSTITUIE O PROBLEMA IN CAZ DE EVENTUALA SARCINA? Mentionez ca am mai avut intarzieri de max 10-12 zile dar nu cat s-a intamplat acum.

Pag 1 din 3