tratament penicilina

Ciclul menstrual

Postata de anca_05 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, se poate ca tratamentul cu penicilina sa intarzie ciclul menstrual? Am inceput tratamentul in 17 si ciclul trebuia sa imi vina in 18-20 si inca nu a venit. Cate zile poate sa intarzie? precizez ca am ciclu regulat. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ciclul menstrual poate varia in mod fiziologic intre 21 si 35 de zile; orice infectie intercurenta , chiar si administrare de antibiotie poate influenta ciclul menstrual.