testul de sarcina

Ciclul menstrual

Postata de eu_miki cu 13 ani in urma.

poate un test de sarcina sa fie invalid de 2 ori?va rog raspunde`ti`mi!

Raspunsuri (15)

Iuli

acum 13 ani

Negativ da, pozitiv nu prea.

sadica

acum 13 ani

se poate sa iasa negativ si sa fie pozitiv, daca iese de 2 ori negativ e destul de sigur negativ, si daca ti-a iesit pozitiv, de 2 ori, ai incurcat-o! Ai bebe !fa-ti o programare la un ginecolog si iti face o ecografie si te lamureste.Nu stiu de ce am impresia k e pozitiv si tu nu vrei asta...

eu_miki

acum 13 ani

a fost invalid de 2 ori..adica nu mi`a aparut nimic...pai logic ca eu vreau sa iasa negativ..trebuie sa fie negativ!

Iuli

acum 13 ani

Nimic? Nici macar linia de control? Nu se poate! Inseamna ca nu ai pus urina corect pe el. Ia-ti de la alta firma si fa-l cum scrie pe prospect, dimineata, cu prima urina.

eu_miki

acum 13 ani

absolut nimic...l`am facut de 2 ori...si cred ca e si expirat:|

Iuli

acum 13 ani

L-ai facut de 2 ori pe acelasi? Asa ceva nu se poate. Daca l-ai luat de la farmacie, nu e expirat. Cumpara altul oricum.

eu_miki

acum 13 ani

da l`am facut de 2 oori pe acelasi ca asa scrie...daca iese invalid,,l`am luat de la farmacie.. oricum o sa iau altul..

mirona74

acum 13 ani

Incearca "First response", scrie ca iti da raspunsul daca esti sau nu chiar cu 5 zile inainte de a-ti veni in mod normal menstruatia.

Iuli

acum 13 ani

Ei? a mers?

Gabi

acum 13 ani

Cel mai sigur raspuns este o ecografie abdominala in cazul tau. Te asteptam cu rezultatul.

eu_miki

acum 13 ani

mi`a venit menstruatia :D \\:D/..oricum o sa merg si la medic..ca sa nu mai am probleme...multumesc pt sfaturi si raspunsuri

test invalid

acum 12 ani

mi-a iesit de 2 ori testul cu o linie rosie iar cealalta roz...de 2 ori lafel cu 2 teste diferite cele mai scumpe cele mai recomandate ...sfarcurile mi s-au crapat...sanii ma dor in special zona sfarcurilor... mananc tot timpul iar periodata de intarziere este de 7,8 zile... astept raspuns

Eni

acum 10 ani

am fost la mare si trebuia sa se inceapa acum 5-6 zile in urma , nam forte , ameteli si nu ma dor nici sinii nici burta . dar oricum numi apare menstruatia ..
credeti ca poate sa fie ceva ?

just me

acum 10 ani

buna..am 22 de ani.am si eu o intrebare si sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac sau la ce sa ma gandesc. in urma cu o saptamana am avut menstruatia dar nu a fost deloc normala,adica trebuia sa dureze 7 zile dar a durat doar 3 si un pic si a curs foarte putin fata de obicei. am inceput sa am dureri abdominale si de spate inainte,dar inca le mai am si ma si balonez tot timpul in mod special dupa fiecare masa. am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine. am facut un test dar a iesit negativ. ce credeti? va rog am nevoie de un raspuns.

Petruta

acum 9 ani

Ei cum sa încep , eu îmi doresc fff. Mult un bb. Nu mai știu ce sa cred.pete 4 zilletrebuie să-mi vina cm,Menționez ca am ciclul regulat la 28 zile,acum 3zile mi-am făcut testul pt ca simțeam eu ceva.dar mi-a ieșit prima liniuță roșie iar cea de a doua aproape invizibila,ups,un semn de întrebare enorm,. Am mai făcut al doilea test si la fel ca primul ,am mai făcut altul si nimic. Dar azi dim am mai făcut încă unul si e cam "vizibil "deci sa fiu sigura am făcut altul la câteva ore dif.ft fft .vag,nu știu ce sa mai cred am înnebunit cu testele,dar am o durere de cap exact ca la cm. Numai știu, vreau acum un Răsp sigur multumesc anticipat!