Test Sarcina

Ciclul menstrual

Postata de o mamica cu 9 ani in urma.

Buna ziua
Tinand cont ca in ultima luna am facut sex neprotejat de nenumarate ori si am decat 4 zile de intarziere de la CM cand este indicat sa fac testul de sarcina?
Va multumesc

Raspunsuri (3)

Mirna

acum 9 ani

Pai e timpul sa faci o pauza pentru ca e nevoie sa treaca cel putin 2 saptamani de la ultimul contact ca testul de sarcina sa fie concludent. Cel mai sigur e testul de sange beta HCG cantitativ.

o mamica

acum 9 ani

Am facut testul si e pozitiv :-) luni,programare la doctor...multumesc pentru raspuns oricum

o mamica

acum 9 ani

Deci daca fac testul acum nu e sigur?prefer testul pentru ca sunt in strainatate.multumesc