sunt sau nu insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de Emma2410 cu 10 ani in urma.

Buna ziua. In data de 24 luna aceasta, m-am culcat cu prietenul meu pentru prima data. Nu am folosit prezervativ deoarece nu am programat asta, s-a intamplat pur si simplu (nu ne-am gandit in acel moment la riscuri), totusi, fiind prima data, m-a durut foarte tare, de aceea l-am rugat sa se opreasca. Mi-a curs sange, dovada ca nu mai sunt virgina. In fine, intrebarea e...exista posibilitatea sa fiu insarcinata? Dupa calculele mele nu eram in perioada fertila. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este greu de precizat sansele de a ramane insarcinata, insa ele exista intr-un procent scazut, chiar daca nu ati fost in perioada fertila.

zoyka

acum 8 ani

nu stius eu am avut relatii sexuale c pr meu pt prima data oare sunt insarcinata??