Sunt răcită la burtă sau însărcinată?

Ciclul menstrual

Postata de MariaOana cu 9 ani in urma.

Vă rog să mă ajutați ! N-am avut niciodata un contact sexual, dar în ultimele 3 zile mă excită prietenul meu. Menționez că am 14 ani și ciclul îmi vine de la 12\13 ani. În august ciclul mi sa terminat pe 16\17 . De câteva zile incepe să-mi iasă lichidul acela galben din vagin ca întotdeauna și uneori mă doare , dar nu înauntru. Acum o ora mi-am făcut o baie mai calda ca de obicei , pentru că deșii a fost foarte cald , am umblat mereu desculță și îmi făceam mai mereu un duș aproape rece; iar acum a inceput să mă doară puțin burta în partea inferioară.. Știu însărcinată sunt foarte slabe șanse să fiu, vă rog nu începeți cu miștouri. Aștept să-mi răspundeți cât mai repede, mulțumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Sarcina este exclusa. Foarte probabil este o boala inflamatorie pelvina .
Este bine sa efectuati o ecografie abdominala.

MariaOana

acum 9 ani

Ce șanse sunt să am această boala ? Tocmai am citit câteva site-uri pe net și este transmisibila printr-un contac sexual ..