Sunt însărcinată?

Ciclul menstrual Sarcina

Postata de Utilizator11621168148 cu 2 ani in urma.

Bună, am o problema . De o săptămână ma dor sanii si imi este greata în tot timpul zilei . Menționez ca ma doare și burta , ciclul mi-a întârziat, ieri mia curs ceva maroniu, oare este sarcina ? Menționez ca sunt în Germania și nu prea cunosc nici limba. Îmi este tare frica , nu știu ce sa fac , va rog ajutați-mă 😭😭😭

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886

Andreea

acum 2 ani

Buna! Nu te panica , durerile de sani si greata pot face parte din simptomele premenstruale . Scurgerile maronii la fel ! Poate fi o dereglare hormonala . Poti lua un test de sarcina de la farmacie ca sa te linistesti, dar parerea mea este ca da,sunt sanse,dar extrem de mici. De asemenea greturile nu apar atat de repede in sarcina . Sanatate!