sunt insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de gabry86 cu 9 ani in urma.

buna ziua.am si eu o mare asteptare ,poate prea mare din cauza dorintei de a avea un copil.am 28ani si un ciclu regulat 28-29.luna aceasta am trecut la 35 azi fiind in ziua 36 am scurgeri rozalii,test de sarcina facut in ziua 34 negativ.m-as putea gandi la o sarcina chiar daca pana la urma o sa vina ciclul?

Raspunsuri (2)

Darius C

acum 9 ani

Din cate stiu menstruatia poate sa intarziu cu maxim 7-10 zile.
Da, sunt cazuri in care se poate sa iti vina ciclul peste sarcina.
Testul de sarcina se face dupa 3 saptamani de la ultimul contact sexual neprotejat si trebuie respectate conditiile de utilizare pentru a avea un rezultatat corespunzator.

gabry86

acum 9 ani

buna ziua.in ziua 37 pana la urma a venit ciclul 2zile diferit fata de cum venea pana acum,dar din ziua ciclului am o durere de stomac si o stare de somnolenta plus greata.test de sarcina nu am mai facut.ce a-si putea avea?multumesc.