sunt insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de asia giada cu 10 ani in urma.

am facut sx neprotejat dupa a 3 zile de la menstruatie, dupa 2 zile mi-am facut testu de sarcina si mi-a aratat negativ, si nu stiu ce sa cred sunt insarcinata sau nu ,am balonari si dureri de spate,nu ma pot satura de somn,si mai permanent am senzatia ca vreau sa vomit. astept un raspuns va rog frumos , de la voi fetelor

Raspunsuri (3)

ada

acum 10 ani

Testul de sarcina efectuat la 2 zile de la actul sexual este absolut inutil,un test de sarcina il faci dupa aproximativ 14 zile de la raporul sexual. Deci,fa-ti un alt test de sarcina,eventual mergi la un control ginecologic.

asia giada

acum 10 ani

multumesc mult pentru raspuns,pe data de 29 fac 1 saptamina de la actul sexual,daca merg la medic dupa asa putin timp imi va spune cu siguranta daca sunt sau nu insarcinata?,pentru ca mor de nerabdare sa aflu.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Putin probabil sa fiti insarcinata. Testul de sarcina poate iesi pozitiv la cel putin 2 saptamani dupa contactul sexual.