sunt insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de D33@ cu 13 ani in urma.

acum 2 luni am facuto prima data cu iubitul meu si am facuto neprotejati ptr ca eu eram virgina si am crezut ca doare cu prezervativ . in astea doua luni noi am mai facuto de 4 ori dar tot fara prezervativ. el spune ca nu sia dat drumu in mine dar eu am un fel de indoiala ptr ca in luna iunie nu mai venit deloc in iulie prea putin iar acum in august mia venit de doua ori la o deferenta de o saptamana si nu ma tinut decat o zi 2 maxim . eu ma simt mult mai obosita si imi e somn intruna mananc intruna am pofte sunt mereu nervoasa si stresata iar cand radic ceva greu sau am ceva greu pe burta ma doare . oare sunt insarcinata?

Raspunsuri (8)

Amza64055

acum 13 ani

nu esti insarcinata; sunt normale simpomele. Ce varsta ai?

D33@

acum 13 ani

17 ani

Amza64055

acum 13 ani

e normal. Mergi la medicul de familie si spune-i ca vrei sa iei niste anticonceptionale sa-ti recomande unele si astea iti vor si regla mestruatia

Mama ta

acum 13 ani

Intre 2 partide de sex, citeste cartile recomandate de profesorul de limba romana ca bibliografie scolara. Iata ce griji trebuie sa aiba o fata de 16-17 ani! Ce anticonceptionale sa foloseasca, ii vine sau nu ciclul luna asta, face sau nu avort. Griji in plus cand te apuci de treburi specifice adultilor. Nerusinate!!!!!

Iuli

acum 13 ani

Ti se pare normal sa nu folositi protectie? Chiar vrei un copil la 17 ani? Stii ca barbatul elimina un lichid in timpul actului sexual care poate contine spermatizoizi? Daca nu stii, atunci nu face sex inainte de a fi "toba" in teorie. Citeste tot ce poti despre asta, apoi treci la practica.
Acum fa un test de sarcina si FOLOSESTE PREZERVATIV.
P.S: NU te doare mai tare cu prezervativ, este o p***ae pe care o indruga barbatii femeilor ca sa nu foloseasca prezervativul. Si dupa aceea cine sta in stres daca ii vine ciclul? Cine se ingrozeste cand vede doua liniute pe test? Cine suporta groaznicul avort? TU! Prezervativul e sfant.

maria

acum 13 ani

trebuie sa recunoastem, asa cum recunoaste stiinta: SFANTA E ABSTINENTA! nu prezervativul sau anticonceptionalele.

Maria

acum 8 ani

Am si eu o întrebare...mam jucat putin cu prietenul meu. Eu sunt virgina dar sunt in perioada fertila. ....... si mam jucat cu el dar el nu a avut ejaculare si nici nu ma penetrat doar ne-am frecat....a a vut doar scurgeri de lichid... sunt sanse sa raman insarcinata daca sunt virgina si nu a ejaculat nici nu ma penetrat???? Raspundeti urgent va rog!!

Maria

acum 8 ani

Cum esti? In legatura cu mesajul? Sper ca nu s-a intamplat nimicu: )