sunt insarcinata oare?

Ciclul menstrual

Postata de gabriela.golban cu 13 ani in urma.

buna ziua. am si eu unele nelamuriri am avut contact cu sotul meu neprotejat dar nu a lasat in mine ci doar m-a patat un pic iar dupa 2 zile mi-a venit ciclu normal, dupa care am luat un tratament cu antibiotice si in urma lui am facut o candida foarte urata am mers la dc meu ginecolog si mi-a prescris un tratament cu Klion D 100 pt mine si Ketostin 200mg sa ia-u si eu si sotul meu. Acum ar fi trebuit sa-mi vina ciclul ca luna trcuta mi-a fost pe 27 si imi este cat de cat regulat. Oare sunt insarcinata? Daca sunt tratamentele ce le-am facut pana acum pot afecta facut? Deoarece ne dorim foarte mult un copil fiindca anul trecut am pierdut o sarcina in 14 saptamani. va rog mult sa-mi raspundeti ca sunt foarte disperata

Raspunsuri (5)

mada

acum 13 ani

n-ar fi mai simplu sa faceti un test de sarcina?se gasesc la farmacie teste care se pot face in orice moment la zilei...

gabriela.golban

acum 13 ani

mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ atunci pot fi de vina tratamentele ce le-am facut ?

mihaela8711

acum 13 ani

buna,mai asteapta sa treaca 10 zile de la medicamentele cu tratament pt candidoza si dupa sa ii faci un test de sarcina sau sa mergi la medicul ginecolog. bafta multa si daca esti insarcinata sa fie cu noroc de data asta.

mariana

acum 9 ani

buna iau orgametril si pe 5 dec le am terminat si pe 8 dec trebuia sa mi vina ciclul si mia intarziat 3 zile in care a 3 si a 4 zi mia curs cateva picaturi maronii inchise si a 5 zi mia venit ciclul normal eu cred ca e posibil sa fie sarcina mias dori ffoatre mult

Euena

acum 2 luni

Bună seara!Am o mâncărime și usturime in zona intima,am fi ost la doctor,am terminat tratamentul,dar îmi reapare după o săptămână,doua,va rog ce pot să fac sa scap de această problema nu m-ai știu ce să fac . mulțumesc!!